Středa 03. března. Svátek má Kamil.

ČSOB zveřejnila předběžné výsledky hospodaření

Banky Luboš Svačina 23.01.2009 | 12:22 0 Komentářů

Skupina ČSOB očekává za rok 2008 zisk zhruba ve výši jedné miliardy korun. ČSOB také informovala o tom, že se rozhodla přecenit své portfolio CDO na nulu.

Stejně jako skupina KBC se ČSOB rozhodla zveřejnit předběžné výsledky svého hospodaření, ale především informovat o zásadním rozhodnutí o přecenění rizikových strukturovaných cených papírů tzv. CDO.

Ve 4. čtvrtletí 2008 se ČSOB rozhodla přecenit zbývající hodnotu svých strukturovaných cenných papírů na nulu  a vytvořit opravné položky na expozici vůči islandským bankám ve výši 466 mil. Kč (po zdanění). K vytvoření opravných položek přistoupila ČSOB již v průběhu třetího čtvrtletí roku 2008, tehdy se tento krok týkal expozice ve společnosti Lehman Brothers

Po provedení těchto konzervativních opatření skupina ČSOB očekává čistý zisk za rok 2008 podle IFRS ve výši přibližně 1 mld. Kč. ČSOB ve své tiskové zprávě uvádí, že vinou světová finanční krize sice dojde ke snížení čistého zisku společnosti, nicméně krize nebude mít žádný dopad na stabilitu ČSOB, ani na její klienty.

Zdroj: Tisková zpráva ČSOB  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.