Čtvrtek 03. prosince. Svátek má Svatoslav.

ČSOB: Životní pojištění Variace přineslo v loňském roce zhodnocení 4,1 %

Životní pojištění Spektru a Variace z dílny ČSOB Pojišťovny přinesly klientům v loňském roce více než 3% zhodnocení vložených prostředků.

"I přes nepříznivou situaci na světových i domácích finančních trzích jsme našim klientům  obezřetnou investiční politikou zajistili výnos, který předčí naprostou většinu jiných běžných možností investic,“ řekl člen představenstva a ředitel divize životního pojištění ČSOB Pojišťovny Wim Guilliams. „Výnos je přitom třeba hodnotit i z pohledu loňské inflace, která činila pouze jedno procento. Reálné zhodnocení prostředků uložených v životních pojištěních ČSOB Pojišťovny je tak jedno z nejvyšších za poslední roky, “ dodal Guilliams.

U univerzálního pojištění Spektrum bude klientům za loňský rok přiznáno zhodnocení 3,75 procenta z pravidelně placeného pojistného a nadto za prostředky vložené v roce 2009 ještě speciální prémie ve výši jednoho procenta.  S ještě vyšším zhodnocením mohou počítat klienti ČSOB Pojišťovny, kteří pravidelně ukládají peníze do garantovaného fondu investičního životního pojištění Variace. Tyto prostředky se jim zhodnotí o 4,1 procenta, přičemž u peněz vložených v loňském roce stoupne celkový výnos díky prémii dokonce na 5,1 procenta.

Celkem ČSOB Pojišťovna spravuje přes půl milionu smluv životního pojištění, do nějž loni její klienti uložili 5,564 miliardy korun.

 

Zhodnocení rezervy životního pojištění – řádné pojistné

Typ životního pojištění

Připsané zhodnocení

Připsané zhodnocení za pojistné
v roce 2009

univerzální životní pojištění Spektrum*

3,75 %

4,75 %*

investiční životní pojištění Variace*

4,10 %

5,10 %*

investiční životní pojištění Triumf

3,50 %

3,50 %

* u mimořádného pojistného činí zhodnocení 3,15 %

Zdroj: Tisková zpráva ČSOB Pojišťovny

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.