Čtvrtek 06. srpna. Svátek má Oldřiška.

ČSOB v 1. čtvrtletí klesl čistý zisk o 14 procent

Banky 17.05.2018 | 16:13 0 Komentářů

V prvním čtvrtletí letošního roku meziročně klesl čistý zisk skupiny ČSOB o 14 procent na čtyři miliardy korun. Pod správou skupiny celkový objem aktiv meziročně vzrostl o pět procent na 203 miliard korun.

I přes pokles čistého zisku v prvním čtvrtletí máme velmi dobrý začátek roku a dosáhli jsme silné výkonnosti v mnoha segmentech. Zvýšili jsme objem úvěrů, vkladů, pojištění a investičních produktů. Počet našich klientů vzrostl a klíčové výnosy se zvýšily,“ komentoval výsledky generální ředitel ČSOB John Hollows.

Objem úvěrů meziročně vzrostl o čtyři procenta na 662 miliard korun, objem vkladů se zvýšil o 14 procent na 955 miliard korun. Počet klientů se za první tři měsíce letošního roku zvýšil o 7 000.

Za pokles čistého zisku ČSOB může růst investic do mezd a odměn zaměstnanců a nižšího provozního zisku. Důvodem byla hlavně loňská vyšší srovnávací základna kvůli jednorázovému výnosu z vypořádání dřívějšího soudního sporu a technické položky z přecenění v prvním čtvrtletí 2018.

V prvním čtvrtletí jsme pokračovali v navyšování mezd. V této strategii budeme pokračovat i nadále. K 1. květnu jsme navýšili mzdy v průměru o 5,4 procenta,“ uvedla vrchní ředitelka ČSOB Marcela Suchánková. ČSOB s odbory ani po roce jednání stále neuzavřela kolektivní smlouvu.

Zdroj: ČTK, Tisková zpráva ČSOB

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.