Úterý 15. června. Svátek má Vít.

ČSOB přichází s reprízou některých oblíbených zajištěných fondů

Na začátku dubna přichází ČSOB s další várkou zajištěných fondů, z nichž některé jsou klony úspěšných, již v minulosti nabízených fondů.

Prvním fondem, který následuje své úspěšné předchůdce, je ČSOB Býci a medvědi 3. Tento fond je díky své konstrukci schopen za 4 roky a 7 měsíců vydělat investorům jak na růstu koše třiceti akcií, tak i na jeho poklesu. Nevýhodou je pak nízká míra participace (50 % na růstu, 40 % na poklesu, maximálně 20 %), která je cenou za možnost vydělávat oběma směry.

Dalším „reprízovaným“ fondem je ČSOB Světových pivovarů 2 , který je prakticky přesným klonem prvního pivního fondu, jenž byl upisován v průběhu března. Stejná je délka trvání fondu (5 let a 7 měsíců), participace (70 %) i ochrana kapitálu (100 %), a také portfolio fondu (16 světových společností vyrábějících pivo a alkohol).

Třetím fondem je ČSOB Krátkodobého růstu 1, který už podle názvu nabízí krátký investiční horizont (2 roky a 10 měsíců) a participaci 90 % na koši 30 evropských akcií. Relativně vysoká participace je pak vykoupena tím, že fond zaručuje návratnost „pouze“ 95 % z investované částky.

Minimální investice do všech fondů je 5 000 korun, vstupní poplatek v průběhu upisovacího období do 30.4. je 2 % (poté 3 %), výstupní poplatek je 0 % (před ukončením trvání fondu 1 %).

Zdroj: Tisková zpráva ČSOB

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.