Pátek 22. března. Svátek má Leona.

ČSOB přichází s dalšími zajištěnými fondy

ČSOB přichází s další várkou nových zajištěných fondů a tentokrát je jich více než obvykle.

V široké nabídce nových fondů je zastoupen jak klasický „klikací“ zajištěný fond, tak i fondy chráněné a jako obvykle také fondy v rámci životního pojištění Maximal Invest.

Klasickým zajištěným fondem je Global Partners ČSOB Fixovaný click 16 s postupnou fixací výnosu, dobou splatnosti 4 roky a 7 měsíců a minimálním výnosem 3 procenta.

Optimum Fund ČSOB Exclusive Buffer Jumper 1 umožňuje dosáhnout výnos za rok 10 % a chrání investora do 50% poklesu v průběhu pětileté splatnosti. Krátkou dobu splatnosti (3 roky a 7 měsíců) a ochranu před volatilitou nabízí fond Optimum Fund ČSOB Globálních společností 1. Díky strategii čtvrtletního průměrování ceny podkladového aktiva má případný pokles cen akcií těsně před splatností fondu pouze omezený dopad na celkový výnos fondu při splatnosti.

„Poslední rok a půl se ukazuje, že řada českých investorů již vyspěla a přechází ze zajištěných fondů do smíšených či akciových, proto uvádíme na trh i nový fond s omezenou ochranou investice a zajímavě konstruovaný fond pro dynamické zájemce,“ dodal Jan Barta, generální ředitel ČSOB IS. 

Nabídku doplňují struktury Maximal Invest, které představují pojišťovací produkt, jehož podkladovým aktivem je fond. „V červenci jsme připravili hned dvě životní pojištění Maximal Invest, z nichž ČSOB Premium 11 se od konkurenčních nabídek liší příslibem ročního výnosu ke konci splatnosti fondu ve výši 2,7 %*. Řada finančních domů v poslední době doporučuje uzavření životní pojistky v podobě investičního životního pojištění bez zdůraznění skutečnosti, že se vložené prostředky zákazníkům nemusí zhodnotit. Náš produkt je sice také investičním životním pojištěním, ale současně u něj nabízíme zajímavý výnos,“ zdůrazňuje Jan Barta.

Zdroj: Tisková zpráva ČSOB

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.