Sobota 28. listopadu. Svátek má René.

ČSOB Pojišťovna loni hospodařila se ziskem 1,5 mld. Kč

ČSOB Pojišťovna loni hospodařila se ziskem 1,43 miliardy korun, což je o 962 milionů Kč více než v předchozím roce 2008. A jedná se o dosud nejlepší výsledek v její historii.

Pojišťovna ČSOB v loňském roce zaregistrovala jak nárůst zisku v oblasti neživotního pojištění. Technický účet neživotního pojištění podle českých účetních standardů skončil více než půlmiliardovým ziskem. Přitom náklady na plnění za škody z neživotního pojištění dosáhly loni 2,15 miliardy korun. Ještě lepšího výsledku však pojišťovna dosáhla na technickém účtu životního pojištění, kde zisk vzrostl na 1,22 miliardy korun.

ČSOB Pojišťovna si loni udržela pozici čtvrté největší pojišťovny v České republice. Její celkové předepsané pojistné stouplo meziročně o 1,6 procenta na 9,64 miliardy korun, což odpovídá tržnímu podílu 6,9 procenta. V neživotním pojištění se předepsané pojistné zvýšilo o 0,3 procenta na 4,07 miliardy korun, v životním pojištění pak o 2,6 procenta na 5,56 miliardy korun.

„Hospodářská krize změnila preference klientů. Zatímco v roce 2008 bylo motorem neživotní pojištění, v loňském roce byl růst tažen především pojištěním životním, a to hlavně jednorázově placeným,“ komentoval obchodní výsledky ČSOB Pojišťovny Jeroen van Leeuwen. Do jednorázově placených životních pojištění vložili loni klienti ČSOB Pojišťovny bezmála tři miliardy korun.

"Ve výsledcích neživotního pojištění se zřetelně projevil výrazný pokles prodeje nových automobilů, v jehož důsledku se snížila i poptávka po havarijním pojištění a povinném ručení. Jediným hlavním segmentem neživotního pojištění, ve kterém loni všechny členské pojišťovny České asociace pojišťoven zaznamenaly růst, bylo pojištění podnikatelů," uvádí tisková zpráva ČSOB.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.