Středa 28. října. Je Státní Svátek

ČSOB nakoupila dluhopisy Pražských služeb za půl miliardy. Peníze půjdou na rekonstrukci malešické spalovny

Investice 09.09.2019 | 11:17 0 Komentářů

Půlmiliardovou emisi dluhopisů Pražských služeb, které jsou od začátku září obchodovatelné na burze, skoupila ČSOB. Celkové náklady na rekonstrukci spalovny v Malešicích by se měly dle odhadů Pražských služeb vyšplhat na 2,8 miliardy korun.

 „Pražské služby vydaly koncem srpna veřejně obchodovatelné dluhopisy v hodnotě 500 milionů korun, aby získaly peníze na financování projektu Generální obnova linek a ekologizace Malešice. Upisovatelem je Československá obchodní banka,“ informoval Radim Mana, mluvčí Pražských služeb.

Hlavní město Praha, které je jediným akcionářem Pražských služeb, přitom plánovalo nakoupit dluhopisy své dceřiné společnosti až do výše jedné miliardy korun. „Investování do standardních dluhopisů je postupem, který je nejen v souladu se schválenými Zásadami investiční politiky hlavního města, ale případná investice je také ekonomicky korektní pomocí spřízněným subjektům,“ stojí v rozhodnutí radních.

Roční výnos dluhopisů Pražských služeb má být na hranici dvou procent. Československá obchodní banka nákup dluhopisů nekomentovala.

Zdroj: E15.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.