Pondělí 08. března. Svátek má Gabriela.

ČSOB nabízí nové zajištěné fondy

ČSOB na začátku listopadu opět rozšířila své portfolio zajištěných fondů o nové produkty, tentokrát je ale jejich počet nižší než obvykle.

Fond Horizon ČSOB Fixovaného růstu 6 investuje do koše 30ti akcií a jeho doba splatnosti je 4 roky a 7 měsíců.  Výnos fondu je omezen na 45 % za dobu trvání (8,48 % p.a.) minimálně klient dostane vložené peníze. Každá akcie s kladným výnosem (jakýmkoli) přispěje k výnosu fondu 45 procenty, záporný výnos jednotlivých titulů se od celkového odečítá.

Minimální investice je 5 000 korun, vstupní poplatky jsou 2 % a upisovací období trvá nejpozději do 15.12.2008.

Druhý fond Maximal Invest – ČSOB Prémiový fond 1 je navázán na životní pojištění z názvu fondu a nabízí fixní roční výnos 4 %. Splatnost produktu je pět let a jeden měsíc a minimální investice je 30 000 korun.

Domnívám se, že je pro klienty nyní výhodné investovat do obou fondů. Jedna složka takto vytvořeného portfolia pro ně bude ochranná (Maximal Invest) a druhá složka zabrání ztrátě výnosů v případě, že akciové trhy výrazně porostou (ČSOB Fixovaného růstu 6),“ dodal Jan Barta, generální ředitel ČSOB Investiční společnosti.

Zdroj: Tisková zpráva ČSOB

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.