CZK/€ 24.645 -0,26%

CZK/$ 23.422 -0,13%

CZK/£ 29.110 -0,59%

CZK/CHF 23.502 -0,56%

30. 01. 2008

0 komentářů

ČSOB Leasing zvýšil obrat na více než 25 miliard Kč

 


 

ČSOB Leasing v loňském roce uzavřel celkem 39 000 nových smluv, čímž se celkový kmen aktivních zákaznických smluv rozrostl o 22 procent na celkových 108 500 smluv, jež v pořizovací hodnotě dosáhly 78 miliard korun.

K výraznému růstu objemu obchodu došlo ve všech financovaných komoditách, tj. v dopravní technice i ve financování strojů a zařízení. Nejvíce vzrostl obrat v komoditě užitkových automobilů – o 33 procent, celkově objem financování dopravní techniky vzrostlo o 22 procent.

„ČSOB Leasing se jako univerzální leasingová společnost zaměřuje na rozvoj svých obchodních aktivit ve všech komoditách, o čemž svědčí dlouhodobé nárůsty objemu obchodů všech komodit i rovnoměrné rozložení stávajícího portfolia. Osobní a užitkové automobily tvoří v portfoliu podle pořizovací ceny 39 procent, nákladní 29 procent, stroje a zařízení 32 procent,“ řekl generální ředitel ČSOB Leasing Karel Bouček.

Nejčastěji klienti společnosti k financování svých nákupů využili finančního leasingu. Celkově se jednalo o obchody v hodnotě více než 18 miliard Kč bez DPH.

“Trvale rostoucí objem obchodů realizovaný formou finančního leasingu svědčí o značné popularitě tohoto tradičního způsobu financování. Daňová reforma podle našeho názoru ve svých důsledcích nic neubírá na atraktivitě tohoto produktu postavené na jeho dostupnosti, rychlosti uzavření smlouvy a flexibilitě splácení pro všechny zákazníky,“ řekl generální ředitel ČSOB Leasing Karel Bouček.

REKLAMA

Zdroj: Tisková zpráva ČSOB Leasing

Čtete dále:
Daniel Kuchta: Předluženost nám nehrozí, opatrnost je ale na místě
Pavel Kohout: Úvěry: Riziko je na straně klienta

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.czDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.