Pondělí 20. září. Svátek má Oleg.

ČSOB Leasing potvrdil svou pozici na trhu

Banky Luboš Svačina 26.05.2008 | 09:54 0 Komentářů

ČSOB Leasing za první čtvrtletí letošního roku financoval automobily, nákladní vozy, stroje a zařízení v celkové pořizovací ceně 5,2 miliardy korun bez DPH. Největší nárůst zaznamenal v oblasti financování ojetých automobilů.

ČSOB Leasing registruje rostoucí zájem o financování formou spotřebitelského úvěru a operativního leasingu.   Během prvního čtvrtletí letošního roku celkový trh, sledovaný Českou leasingovou a finanční asociací, klesl o 2,9 %, přičemž samotný leasingový trh poklesl dokonce o 9,4 %. ČSOB Leasing se podařilo na relevantním trhu za první čtvrtletí zvýšit svůj podíl o 0,2 procentního bodu na 15,7 %.

„Výsledky za první tři měsíce tohoto roku mohou naznačovat, že daňová reforma nastartovala změny v dlouhodobých trendech. Nicméně je nutné také vzít v úvahu, že velké množství firem využilo před koncem minulého roku daňových výhod finančního leasingu a vyřešilo své investiční potřeby před platností daňové reformy. I na našich zcela rekordních výsledcích z konce loňského roku bylo možné prokázat obrovský zájem o financování, jež před platností daňových změn nastal. Pro leasingové společnosti představoval prosinec skutečnou lavinu zájmu. A tak teprve v delším horizontu se potvrdí, zda jde o změnu v trendech nebo jen dočasný výkyv způsobený vnějšími (daňovými) vlivy,“ komentoval výsledky trhu výkonný ředitel pro finanční řízení ČSOB Leasing Petr Jeníček.

Největší konkurencí společnosti ČSOB Leasing jsou společnosti Unicredit Leasing a ŠkoFIN.

Zdroj: Tisková zpráva ČSOB Leasing

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.