Úterý 01. prosince. Svátek má Iva.

ČSA zaplatily Amexu miliony, aby jim nezadržoval peníze

Investice 20.10.2009 | 21:37 0 Komentářů

Zprávy o špatném stavu aerolinek znervózňují některé obchodní partnery

Praha – ČSA zaplatily kauci zhruba milion dolarů společnosti Amex, která vydává platební karty, aby tato firma přestala zdržovat převádění peněz na účet aerolinek.
České aerolinie, které čelí mnohasetmilionové ztrátě a prodejem letadel či duty free shopů si plánují sehnat provozní finance, tak musely reagovat na nedůvěru, která provází snahy zachránit tuto společnost. Někteří obchodní partneři totiž kvůli nelichotivým zprávám o hospodaření znervózněli a chtějí záruky. A samozřejmě peněžní, což pro aerolinky trpící nedostatkem peněz není příjemné.
Přední poskytovatel platebních karet Amex začal zdržovat převádění peněz na účet aerolinek při platbách kartou, dokud se let neuskuteční. Vycházel tak ze zkušeností po pádu například SkyEurope, kdy klienti mají nárok na náhradu ceny letenky při neuskutečněném letu. A žádají ji právě po poskytovateli karet.
„Vše už zase běží normálně. ČSA zaplatily kauci, která Amexu slouží jako záruka,“ uvedl pro Aktuálně.cz vysoce postavený zdroj z ČSA pod podmínkou anonymity. „Pokud by takovou praxi ale zavedli všichni partneři, sotva by to aerolinky ustály,“ dodal.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.