Úterý 22. června. Svátek má Pavla.

ČSA přes zimu omezí lety na Východ. Dočasně ruší tři linky

Investice 17.10.2014 | 12:01 0 Komentářů

Důvodem je nízký zájem cestujících, který na trasách do Nižného Novgorodu a Permu v Rusku a do kazašské Almaty společnost eviduje.

ČSA přes zimu omezí lety na Východ. Dočasně ruší tři linky

Praha – České aerolinie přestanou na zimu létat do Nižného Novgorodu a Permu v Rusku a do kazašské Almaty. Důvodem je nízký zájem cestujících, který na trasách společnost eviduje. Spoje tak budou nadále provozovat pouze přes léto, uvedl server iDnes.cz.

„Propad v rezervacích na zimu byl takový, že dává smysl létat do těchto destinací jen v letním letovém řádu,“ uvedl ČSA Dan Šabík.

Celkem budou ČSA do zemí bývalého Sovětského svazu přes zimu provozovat sedm linek: do Moskvy, Petrohradu, Jekatěrinburgu, Kyjeva, Samary, Rostova na Donu a do Ufy. Ve srovnání s loňským rokem ubude zhruba třetina kapacity.

Pokles zájmu cestujících na linkách do Ruska a okolních zemí registrují České aerolinie od letošního jara ve spojitosti s bezpečnostní situací na východě Ukrajiny. V březnu kvůli tomu zrušily spojení do ukrajinské Oděsy.

Poklesem cestujících na linkách na Východ dopravce odůvodnil nedávno oznámené propouštění ve společnosti, které má postihnout třetinu pilotů a bezmála polovinu letušek a stevardů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.