Středa 02. prosince. Svátek má Blanka.

ČSA budou propouštět. Přesto prodělají stamiliony

Investice 19.10.2009 | 07:10 0 Komentářů

Spása aerolinek má přijít nejen přes letiště, ale například online doprodejem charterů

Praha – Již podruhé za tři roky musejí České aerolinie svolávat podle paragrafu 193 obchodního zákoníku valnou hromadu, která má řešit záchranu vysoce ztrátové firmy. Kumulovaná ztráta ČSA totiž opět stoupla nad polovinu základního kapitálu, který je necelé tři miliardy korun.
Valná hromada se bude konat za měsíc. Ale již dnes se bude na dozorčí radě rozhodovat o krocích, které mají aerolinky, jejichž ztráta se letos vyšplhá až na tři miliardy korun, spasit.
Minulý týden si ministři dopravy a financí, v jejichž kompetenci bezmála plně státní firma je, řekli o jediný plán vypracovaný na základě návrhu představenstva vedeného Radomírem Lašákem a dopracovaný o návrhy krizových manažerů vedených Václavem Novákem, kteří nyní tvoří polovinu dozorčí rady. Přesto budou podle informací deníku Aktuálně.cz opět prezentovány restrukturalizační plány dva, nicméně zpracované podle srovnatelné metodiky.
Mínus až 600 milionů
Ať se výsledek přikloní spíše k optimistickému plánu managementu nebo pesimističtější a ve škrtech radikálnější verzi dozorčí rady vedené Novákem, jisté je podle zjištění deníku Aktuálně.cz jedno. ČSA budou i příští rok počítat se ztrátou, a to celkem hlubokou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.