Úterý 28. září. Svátek má Václav.

CRIBIS.CZ sleduje insolvenční řízení i sbírku listin on-line

Portál obchodních informací CRIBIS.CZ sleduje od 29. dubna v online režimu kromě sbírky listin také insolvenční rejstřík.

Portál CRIBIS.CZ provozuje společnost CCB – Czech Credit Bureau, která organizuje Bankovní a Nebankovní registr klientských informací a poskytuje služby iRatingu.

Zákazníci portálu tak mohou k vybranému portfoliu firem, o které mají zájem, dostávat okamžitá upozornění např. na vyhlášení insolvenčního řízení. Informace v databázi firem, indexy i vztahové diagramy mají ode dneška maximální dosažitelnou míru aktuálnosti.

Od ledna letošního roku musí věřitel své pohledávky přihlásit do insolvenčního řízení přihlásit do 30 dnů v případě oddlužení společnosti a do 2 měsíců v případě úpadku. Firmy tak musí pravidelně sledovat celé své zákaznické portfolio, když nebude chtít přijít o možnost uspokojit svou pohledávku v insolvenčním řízení.

“Pro kteroukoliv firmu, která má víc než deset zákazníků, to představuje nezanedbatelnou časovou zátěž. CRIBIS.CZ může zákaznická portfolia sledovat automaticky a automaticky na to našeho klienta upozornit,“ řekl dnes Pavel Finger , člen představenstva společnosti CCB – Czech Credit Bureau, který má novou službu na starost.

Zdroj: Tisková zpráva CCB

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.