Pondělí 27. září. Svátek má Jonáš.

ČP Invest rozbíhá tipovací soutěž o pohonné hmoty

Dne 7. dubna začíná tipovací soutěž společnosti ČP Invest, ve které je možno získat poukaz na tolik litrů pohonných hmot, kolik bude činit cena barelu ropy v USD k 6.červnu 2008.

Předmětem tipování je závěrečná spotová cena ropy West Texas Intermediate (WTI) obchodována na trhu v New Yorku (New York Mercantile Exchange). Tipovat je možné do 31.5.2008 na stránkách www.cpinvest.cz o odměněny budou tři tipy s nejmenší absolutní odchylkou od skutečné ceny.

Při predikci pravděpodobného vývoje ceny ropy je potřeba vycházet nejen z obvyklých vlivů působících na ceny komodit, ale je nutné si uvědomit, že ropa má svá specifika. Na jedné straně, podobně jako tržní cena jiných aktiv, je i cena ropy dána působením faktorů ovlivňujících vyrovnání poptávky a nabídky.

Na druhé straně ovlivňují cenu ropy i některé netržní vlivy jako například politika kartelu OPEC, výrazná politická nestabilita v řadě zemí těžících ropu nebo extrémní výkyvy počasí. U všech těchto okolností reagují účastníci trhu nejen na konkrétní události a zveřejněná fakta, ale i na pouhá očekávání,“ uvádí portfolio manažer Fondu ropného a energetického průmyslu ČP INVEST Martin Pecka. „Osobně odhaduji, že cena ropy k 6. červnu bude činit 89 USD za barel,“ dodává Martin Pecka.

Zdroj: Tisková zpráva ČP Invest

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.