Středa 23. června. Svátek má Zdeňka.

Corbynův volební program: Znárodňování, vyšší firemní daně i investice

Za tři týdny se ve Velké Británii budou konat parlamentní volby. Nejsilnější opoziční strana labouristů vedená Jeremy Corbynem představila svůj volební program. Zahraniční agentury jej označují za levicový a socialistický.

Kromě otázek souvisejících s brexitem je v programu labouristů zvýšení mezd ve veřejném sektoru, zvýšení firemních daní, boj proti klimatickým změnám i znárodnění části infrastruktury. Parlamentní volby jsou plánované na 12. prosince. Podle nedávného průzkumu by v současné době zvítězili konzervativci Borise Johnsona s podporou 44 procent voličů.

„Labouristický program je programem naděje…, který přinese skutečnou změnu. Je plný populárních opatření, které politický establishment blokoval celou generaci,“ uvedl Corbyn. Labouristé plánují znárodnit část telekomunikační firmy BT, aby mohli poskytnout internetové připojení zdarma a pro všechny. Stát by měl znovu získat i železnici, vodu nebo poštu. Podpořit plánují labouristé sociální bydlení, zrušení školného na univerzitách a snížení počtu pracovních dní.

Zdroj: iDNES.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.