Sobota 19. června. Svátek má Leoš.

Conseq míří pro investice na samostatný trhu pražské burzy START

Investice 17.09.2018 | 15:47 0 Komentářů

Finanční společnost Conseq Investment Management se rozhodla začít obchodovat na samostatném trhu pražské burzy. Do portfolií svých fondů zařadí akcie malých a středních firem obchodovaných na trhu START.

„Velmi oceňujeme aktivitu BCPP a jsme rádi, že přišla s novým trhem START. Pro naše klienty je důležitý výnos v české koruně. Domácí prostředí dobře znají, a proto do něj chtějí investovat. Investiční portfolio by však mělo kopírovat strukturu české ekonomiky a tu tvoří z podstatné části i malé a střední firmy. I proto jsme se rozhodli rozšířit naše akciová portfolia o firmy, které se obchodují na trhu START,“ říká Lukáš Vácha, člen představenstva Conseq Investment Management.

Conseq, který má ve své správě téměř 60 miliard korun od zhruba 350 tisíc klientů, hodlá na trhu START postupně investovat 200 až 300 milionů korun ze dvou svých vlastních fondů. Fond Conseq Invest Akcie Nové Evropy zaměřený na středoevropské trhy spravuje přibližně 3,3 miliardy korun a Conseq globální akciový účastnický fond, který společnost nabízí v rámci doplňkového penzijního spoření, zhruba 1,2 miliardy korun.

Investice na trhu start bereme nejen jako rozšíření spektra akcií, které můžeme do našich fondů nakupovat, ale i jako podporu českého kapitálového trhu. Věříme, že se trh START rozjede a bereme to jako investici do budoucna“, říká Jan Vedral, předseda představenstva Conseq Investment Management.

„Vždy jsem věřil, že se emise ze segmentu SME stanou zajímavou alternativou i pro portfolia regulovaných fondů. Jsem příjemně překvapen, že první investor z této kategorie na trh vstupuje již nyní a bude aktivní na našem trhu START “, dodává Petr Koblic.

Zdroj: Tisková zpráva BCPP a Conseq

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.