Úterý 22. června. Svátek má Pavla.

Commerzbank možná prodá svůj podíl v mBank. Plánuje i snížení počtu poboček

BankyInvestice 23.09.2019 | 11:08 0 Komentářů

Německou Commerzbank čeká v září zasedání dozorčí rady, na kterém se bude rozhodovat o nové strategii. Součástí této strategie může být prodej podílu v polské mBank a snížení počtu poboček. 

V polské mBank, jejíž tržní hodnota se pohybuje okolo 13,5 miliardy zlotých, vlastní Commerzbank nadpoloviční podíl ve výši 69,3 procenta. Podle agentury DPA by Commerzbank mohla prodejem podílu v mBank získat přes dvě miliardy eur. Ziskem z prodeje by bylo možno profinancovat restrukturalizaci a další rozvojové aktivity. Zda bude odprodej podílu součástí nové strategie by mělo být známo po 27. září.

Podle DPA se nyní Commerzbank soustředí na kombinaci malých poboček a centrál s komplexní nabídkou. Z přibližně tisícovky poboček jich bude asi 200 uzavřeno, ale zatím se neví, kterých poboček se opatření bude týkat. V pátek banka oznámila plán zrušení 4300 pracovních míst, přičemž k hromadnému propouštění přistupuje již poněkolikáté. V rámci restrukturalizace však bude nutno zhruba 2000 nových pracovních míst vytvořit.

Zdroj: iHNED.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.