Pondělí 14. června. Svátek má Roland.

ČOI znovu vyšetřuje Home Credit a GE Money Auto kvůli špatně vypočítané RPSN

Investice 15.10.2014 | 08:51 0 Komentářů

Česká obchodní inspekce (ČOI) uznala svou chybu při posuzování výpočtu ceny úvěrů u společností Home Credit a GE Money Auto a zahájí s nimi správní řízení. Společnostem hrozí pokuty v řádech milionů korun. Za špatně vypočítanou RPSN inspekce již dříve pokutovala úvěrovou firmu Essox.

ČOI v červenci informovala pana Zdeněka Trčku, že kontrola jeho smlouvy s GE Money Auto neukázala žádné pochybení. Opak je však pravdou a inspekce přiznala své pochybení. „Bylo zjištěno, že věřitel GE Money Auto uvedl do smlouvy výši RPSN 19,8 %. Správná hodnota však měla být 27 %. Na základě této kontroly bude se společností zahájeno správní řízení pro porušení povinnosti spadající do dozorové kompetence ČOI,“ napsal panu Trčkovi Jan Štěpánek, ředitel pražské a středočeské pobočky inspekce.

Inspektorka ČOI, která původní kontrolu prováděla, nepostupovala správně. „Bylo přijato personální opatření, aby se podobná situace již neopakovala,“ uvedl Jan Štěpánek.

„Trváme na tom, že výpočet RPSN ve smlouvách GE Money Auto je zcela v souladu se zákonem o spotřebitelském úvěru,“ uvedl mluvčí firmy Pavel Zúbek. Home Credit se odmítl k probíhajícímu řízení vyjádřit.

Zdroj: iDnes.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.