Čtvrtek 22. října. Svátek má Sabina.

ČOI hledá novou firmu na rozbory pohonných hmot

Investice 31.05.2010 | 09:50 0 Komentářů

Cílem druhého pokusu je účast více zájemců. Zvýší se i počet kontrol

Praha – Česká obchodní inspekce znovu vypsala veřejnou zakázku na rozbory pohonných hmot odebíraných u čerpacích stanic. Zájemci se mohou hlásit do 26. července. Vítězná firma uzavře s ČOI smlouvu na čtyři roky. Předpokládaná cena zakázky je 68,6 milionů korun bez DPH.
Předchozí tendr, vypsaný v lednu, ČOI zrušila. „Přihlásil se totiž jediný uchazeč,“ říká ústřední ředitelka ČOI Jana Příhodová. Navíc šlo o firmu, která sice rozbory pro ČOI prováděla dosud, zároveň však podobné služby nabízí čerpacím stanicím na komerční bázi. „Nejsem příznivcem toho, když někdo pracuje pro jednu i druhou stranu,“ vysvětluje důvody zrušení předchozího tendru.
Cílem druhého pokusu tedy je účast více zájemců, nejlépe i z jiných zemí Evropy. Příhodová věří, že se přihlásí i některé z dalších pěti firem, které si minule vyzvedly zadávací dokumentaci, ale přihlášku pak nepodaly.
Veřejnou soutěž musela letos ČOI vypsat proto, že dosavadní smlouva se soukromou společností Ústav paliv a maziv, uzavřená v roce 2001 a poté prodlužovaná jen formou dodatků, není v souladu se zákonem o veřejných zakázkách.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.