Neděle 25. října. Svátek má Beáta.

Coca-Cola zdraží o několik procent. Také kvůli ropě

Investice 24.06.2011 | 21:42 0 Komentářů

Americká centrála oznámila, že se ceny zvýší koncem července

New York – Největší světový výrobce nealkoholických nápojů, americká společnost Coca-Cola, bude od konce července zdražovat. Mluvčí firmy řekl, že růst cen se bude pohybovat od tří do čtyř procent, převážně kvůli růstu cen některých hlavních surovin, jako je ropa, ale i kvůli dražším obalům. Firma už ceny letos jednou zvyšovala, v průměru o dvě procenta.
Coca-Cola další zvýšení cen předem avizovala, nikdy ale neupřesnila, od kdy ceny hodlá zvýšit. Analytik finanční společnosti Credit Suisse Carlos Laboy podle agentury Reuters řekl, že zdražení se očekávalo později, patrně až po svátku práce, který se v USA slaví v září.
Pokud by Coca-Cola zdražila až na konci léta, pak by ztížila situaci svým konkurentům jako je PepsiCo a Dr Pepper Snapple. Léto je totiž pro výrobce nealkoholických nápojů hlavní sezonou.
„Ta zpráva by měla uklidnit všechny hráče na trhu v Severní Americe,“ poznamenal Laboy. Profesní časopis Beverage Digest před nedávnem napsal, že výrobce limonád Pepsi už začal odběratele na chystané zvýšení cen připravovat. PepsiCo prý zdraží od tří do pěti procent, a to v období od 10. července do svátku práce.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.