Čtvrtek 29. října. Svátek má Silvie.

Co chystá Škoda Auto? Tady je deset letošních novinek

Investice 30.01.2012 | 05:00 0 Komentářů

Novou octavii uvidíme na fotografiích na konci tohoto roku

Rok 2011 byl pro mladoboleslavskou Škodovku ohromně úspěšný. Čísla o výsledcích hospodaření sice ještě nejsou k dispozici, ale lze předpokládat, že díky nejúspěšnějším prodejům ve své historii nebudou špatná. A to přesto, že firma hodně investovala, například do závodu ve Vrchlabí, kde se začnou dělat automatické převodovky, dále kvůli budoucímu modelu Rapid rozšiřovala výrobní kapacity v Mladé Boleslavi a v tomto městě také buduje nová školící a vývojová centra.
Letošek má být pro nejvýznamnější firmu České republiky ještě důležitější. Čeká ji totiž množství novinek. Zde je deset nejdůležitějších:
1. Pětidveřová Škoda Citigo
Škoda chce dále posílit svoji pozici na tuzemském i evropském trhu. A bez malého konkurenceschopného modelu to nepůjde. I na jízdní vlastnosti a motor třídveřového modelu se pějí oslavné ódy, nicméně tato karosářská varianta moc v oblibě není. Pětidveřový vůz se začne v bratislavské továrně Volkswagenu montovat již za několik týdnů. Novináři se s ním poprvé budou moci svézt v polovině února.
2. První autosalon podle nového firemního konceptu
Vloni na ženevském autosalonu Škoda poprvé prezentovala podobu svého nového firemního loga a také koncept nového autosalonu. Zatím v Česku žádný takový nestojí. První, který bude alespoň z větší části podobný modelu vystavenému v Ženevě otevře ve Vestci u Prahy, jak již informoval deník Insider, prodejce Auto-Brejla. Další budou následovat. Proměna má být dokončena do konce příštího roku, i když podle možností bude vybrána jedna ze tří možných variant.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.