CZK/€ 24.645 -0,26%

CZK/$ 23.422 -0,13%

CZK/£ 29.110 -0,59%

CZK/CHF 23.502 -0,56%

18. 09. 2012

2 komentáře

ČNB varuje před ZoomPartners, ti se brání

 


 

„Česká národní banka upozorňuje, že společnost Zoompartners Ltd. se sídlem Diagrou 4, Karmia Building 6th floor, Office 601, Kyperská republika, která prostřednictvím internetových stránek www.zoomtrader.com oslovuje v českém jazyce potenciální investory s nabídkou obchodní platformy ZoomTrader a nabízí tím možnost obchodovat s akciemi, měnovými páry a indexy, nemá v současné době žádné oprávnění k poskytování investičních služeb na finančním trhu v České republice,“ varuje ČNB.

Podle společnosti ZoomPartners je ale prý vše v pořádku. Tvrzení ČNB je zcela zavádějící. Systém ZoomTrader, který společnost ZoomPartners provozuje na stránkách www.zoomtrader.com, funguje na revolučním systému binárních opcí. Při něm k reálnému nákupu akcií, měnových párů ani indexů nedochází,“ oznámil mluvčí ZoomPartners Ondřej Petrák.

Skutečností ovšem zůstává, že i binární opce jsou investičním nástrojem a k jeho nabízení a prodeji je nezbytné povolení ČNB či jiného evropského regulátora a oznámení o přeshraničním podnikání České národní bance.

Vstoupit do diskuze 2 komentáře

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

spoření - prasátko - úspory - peníze - ruka - mince

Spořicí účty: Zhodnocení roste za hranici 4 %

ČNB v květnu opět zvýšila úrokové sazby. Sazby na spořicích účtech vzrostly téměř ve všech bankách. Některé banky se odhodlaly zvýšit úročení na spořicích účtech i za hranici čtyř procent. Přestože úroky na spořicích účtech inflaci ani zdaleka nepokryjí, zájem o ně roste. […]

Text: Jana Zámečníková

19. 05. 2022

Dnešní protiinflační jestřáb šetří

Inflace čili růst spotřebitelských cen patří k největším ekonomickým nebezpečím. A nejen ekonomickým. Patří i ke klíčovým rizikům jakéhokoli demokratického systému. Podkopává důvěru občanů ve stát a instituce.

Text: Luboš Smrčka

Foto: Shutterstock

11. 04. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

 
 
 

 
 • Jindřich

  15 ledna, 2014

  Ono to nebude jediné, na Zoomtrader toho přibývá, dokonce dostali pokutu i tam, kde původně měli sídlo, psali o tom zde: http://opcebi­narni.cz/zoom­trader-dostal-pokutu-od-cysecu-kvuli-binarnim-opcim

  Odpovědět

 • Břeťa

  18 ledna, 2014

  Je to scela opodstatněné.Jes­tliže kontrolní orgán zjistí pochybení,tak dají pokutu a ještě termín k odstranění pochybení.Kdo z nás nedostal pokutu.I když budete mít nové auto a zastaví vás Policejní hlídka a nebudou mít v onu chvíli skvělou náladu,tak si najdou něco za co vás mohou pokutovat.Vše je to o lidech a jejích náladách.

  Odpovědět