Pondělí 26. července. Svátek má Anna.

ČNB varuje před ZoomPartners, ti se brání

Investice 18.09.2012 | 20:20 2 Komentářů

ČNB dnes vydala varování před společností ZoomPartners, kteří provozují investiční platformu ZoomTrader bez povolení ČNB. Ti se proti varování regulátora brání.

„Česká národní banka upozorňuje, že společnost Zoompartners Ltd. se sídlem Diagrou 4, Karmia Building 6th floor, Office 601, Kyperská republika, která prostřednictvím internetových stránek www.zoomtrader.com oslovuje v českém jazyce potenciální investory s nabídkou obchodní platformy ZoomTrader a nabízí tím možnost obchodovat s akciemi, měnovými páry a indexy, nemá v současné době žádné oprávnění k poskytování investičních služeb na finančním trhu v České republice,“ varuje ČNB.

Podle společnosti ZoomPartners je ale prý vše v pořádku. Tvrzení ČNB je zcela zavádějící. Systém ZoomTrader, který společnost ZoomPartners provozuje na stránkách www.zoomtrader.com, funguje na revolučním systému binárních opcí. Při něm k reálnému nákupu akcií, měnových párů ani indexů nedochází,“ oznámil mluvčí ZoomPartners Ondřej Petrák.

Skutečností ovšem zůstává, že i binární opce jsou investičním nástrojem a k jeho nabízení a prodeji je nezbytné povolení ČNB či jiného evropského regulátora a oznámení o přeshraničním podnikání České národní bance.

2 komentáře: “ČNB varuje před ZoomPartners, ti se brání”

  1. Břeťa napsal:

    Je to scela opodstatněné.Jes­tliže kontrolní orgán zjistí pochybení,tak dají pokutu a ještě termín k odstranění pochybení.Kdo z nás nedostal pokutu.I když budete mít nové auto a zastaví vás Policejní hlídka a nebudou mít v onu chvíli skvělou náladu,tak si najdou něco za co vás mohou pokutovat.Vše je to o lidech a jejích náladách.

  2. Jindřich napsal:

    Ono to nebude jediné, na Zoomtrader toho přibývá, dokonce dostali pokutu i tam, kde původně měli sídlo, psali o tom zde: http://opcebi­narni.cz/zoom­trader-dostal-pokutu-od-cysecu-kvuli-binarnim-opcim

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.