Čtvrtek 29. července. Svátek má Marta.

ČNB udělila OVB licenci samostatného zprostředkovatele spotřebitelských úvěrů

Společnost OVB Allfinanz získala na konci srpna licenci samostatného zprostředkovatele spotřebitelských úvěrů. OVB tak má na svém kontě již čtvrtou licenci od České národní banky (ČNB).

Zprostředkovávat spotřebitelské úvěry mohou finanční poradci registrovaní u ČNB.  „Přestože do 30. 11. 2018 lze zprostředkovávat spotřebitelské úvěry bez příslušné akreditované zkoušky, jak umožňuje zákon č. 257/2016 Sb., OVB Allfinanz má v současné době již 1 071 finančních poradců, kteří tuto poměrně náročnou zkoušku úspěšně složili. Podotýkám, že OVB Allfinanz požaduje po svých poradcích, aby splnili nejtěžší a nejrozšířenější typ zkoušky, kterou je ´Spotřebitelský úvěr jiný než na bydlení a na bydlení‘,“ říká Richard Beneš, produktový a obchodní ředitel a prokurista zodpovědný za poskytování spotřebitelských úvěrů v OVB Allfinanz.

K 5. září letošního roku měla centrální banka v oblasti spotřebitelských úvěrů 1 598 registrovaných finančních poradců z řad OVB, 1 226 z Partners a 1 053 z Fincentra. Kromě licence samostatného zprostředkovatele spotřebitelských úvěrů má OVB licenci na investiční zprostředkování, pojišťovnictví a důchodové a doplňkové spoření.

Zpřísňováním podmínek pro distribuci a zprostředkování finančních produktů se ČNB snaží zvyšovat kvalitu nejen finančních poradců, ale všech, kteří zprostředkovávají finanční produkty. „Spotřebitelské úvěry, kam patří i hypoteční úvěry nebo úvěry ze stavebního spoření, patří obvykle mezi dlouhodobé produkty a pro rodiny a jednotlivce znamenají zpravidla vysoký finanční závazek v řádu i několika desítek let. Proto je nutné, aby tato rozhodnutí byla založena na fundovaném základě. Z toho důvodu vítáme snahu o zvýšení kvalifikace pomocí certifikovaných zkoušek a vítáme rovněž požadavek na vzdělání zakončené maturitní zkouškou,“ říká Richard Beneš.

Zdroj: Ekonomickýmagazín.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.