Pátek 06. srpna. Svátek má Oldřiška.

ČNB si došlápla na legendární banku Goldman Sachs

Investice 17.08.2018 | 13:22 0 Komentářů

Americká banka Goldman Sachs dostala od ČNB pokutu třičtvrtěmilionu korun za nesplnění informační povinnost při obchodování s českými akciemi. Původně byla sankce od ČNB o čtvrt milionu korun vyšší, tedy jeden milion korun, ale Goldmani se odvolali.

Konkrétně rozhodnutí České národní banky hovoří o akciích banky Moneta. Podle českých zákonů musí broker povinně hlásit ČNB situace, ve kterých se kvůli nákupu nebo prodeji akcií podstatně změní podíl na vlastnictví dané firmy. V tomto případě banka Goldman Sachs neohlásila, že jeho vlastnický podíl v bance Moneta překročil jednoprocentní hranici. Správní řízení ČNB se zámořskou bankou zahájila už koncem loňského listopadu.

Společnost The Goldman Sachs Group, Inc. neoznámila České národní bance v zákonné lhůtě, která marně uplynula dne koncem září roku 2016, že ke dni 22. 9. 2016 překročil její podíl na všech hlasovacích právech společnosti Moneta Money Bank hranici jednoho procenta, čímž se dopustila správního deliktu podle zákona o podnikání na kapitálovém trhu,“ uvádí rozhodnutí ČNB. Banka Goldman Sachs se k pokutě zatím nevyjádřila.

Zdroj: e15.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.