Pátek 24. září. Svátek má Jaromír.

ČNB navrhla likvidátora MSD a vyslechla si WPB Capital

Banky 20.12.2013 | 13:07 0 Komentářů

Městský soud v Praze na návrh České národní banky určil likvidátora Metropolitního spořitelního družstva. Společnost WPB Capital již ve středu na půdě ČNB představila svůj strategický plán.

Likvidátorem MSD byl jmenován JUDr. David Termer, přičemž na jeho činnost bude ČNB dohlížet. „V případě, že likvidátor zjistí, že družstevní záložna není schopna za zákonných a smluvních podmínek dostát svým závazkům vůči oprávněným osobám, oznámí tuto skutečnost ČNB, která aktivuje Fond pojištění vkladů. Fond pojištění vkladů poté poskytne oprávněným osobám náhrady za pojištěné pohledávky z vkladů,“ píše se ve vyjádření ČNB.

Další společností, která má na základě předběžného opatření od ČNB omezenou činnost, je WPB Capital. Jeho představitelé ve středu na půdě národní banky prezentovali svůj plán strategického rozvoje. Hlavními body plánu je navýšení základního kapitálu na 1,5 miliardy korun do roku 2018. Do tohoto data společnost počítá s nárůstem bilanční sumy na 10 miliard korun při udržení kapitálové přiměřenosti nad hranicí 20 %. „Základním strategickým cílem WPB Capital po splnění veškerých podmínek a předpokladů zůstává získání bankovní licence,“ tvrdí společnost ve svém vyhlášení. Základem pro úspěšné splnění cílů je ale odebrání předběžného opatření ze strany ČNB.

Zdroj: ČNB, Tisková zpráva WPB Capital

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.