Čtvrtek 24. září. Svátek má Jaromír.

ČNB bude pokračovat v režimu devizových intervencí, sazby nemění

Banky 05.11.2015 | 13:37 0 Komentářů

Česká národní banka (ČNB) bude nadále pokračovat v režimu devizových intervencí s cílem udržet kurz koruny vůči euro poblíž hodnoty 27 korun za euro. Bankovní rada ČNB také ponechala úrokové sazby beze změna na historických minimech. (Aktualizováno)

Bankovní rada ČNB uvedla, že kurzový závazek je jednostranný. „To znamená, že ČNB nepřipustí posílení kurzu na úrovně, které by už nebylo možné interpretovat jako „poblíž hladiny 27 CZK/EUR“. Takovému posílení ČNB brání automatickými a potenciálně neomezenými intervencemi, tj. prodejem korun a nákupem cizích měn. Pokud se kurz vzdálí hladině 27 CZK/EUR na slabší straně, nechává ČNB kurz koruny pohybovat dle vývoje nabídky a poptávky na devizovém trhu,“ uvádí tisková zpráva ČNB.

„Potřeba udržovat výrazně uvolněné měnové podmínky i nadále přetrvává, přičemž pravděpodobnost toho, že bude potřeba ukončit kurzový závazek dříve, než předpokládá prognóza, se postupem času zmenšuje,“ uvedl na tiskové konferenci guvernér ČNB Miroslav Singer. Prognóza počítá s ukončením režimu devizových intervencí na konci roku 2016.

Zdroj: Tisková zpráva ČNB

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.