Sobota 24. července. Svátek má Kristýna.

ČMSS zaznamenala meziroční růst objemu poskytnutých úvěrů o 41,2 %

Banky Luboš Svačina 19.03.2008 | 11:51 0 Komentářů

Českomoravská stavební spořitelna v únoru letošního roku poskytla úvěry v objemu 2,5 miliardy Kč, což představuje meziroční nárůst o 41,2 %.

Českomoravská stavební spořitelna jak v lednu, tak v únoru překonala, co do nárůstu objemu poskytnutých úvěrů, 40 % hranici a od počátku roku svým klientům poskytnula úvěry v hodnotě 4,5 miliardy Kč.

 „Za současné situace nabývá stále většího významu garantovaná neměnná úroková sazba úvěru ze stavebního spoření, která je nezávislá na tržním úroku. Mnoho klientů, kterým dnes jejich banky předkládají nové nabídky, využívá místo prodloužení své hypotéky právě přeúvěrování výhodným úvěrem  ze stavebního spoření,“ poznamenal k vývoji v úvěrové oblasti Manfred Koller.


Ve srovnání s loňským lednem a únorem sjednávají finanční poradci ČMSS více smluv o stavebním spoření a s vyššími cílovými částkami. Jen v únoru to bylo 35 339 nových smluv s cílovou částkou 13,4 miliardy korun. Hodnota průměrné cílové částky nových smluv za leden a únor přitom překračuje 382 tisíc korun.

Tabulka 1: Obchodní výsledky za měsíc leden a únor 2008


Zdroj:
Tisková zpráva Českomoravské stavební spořitelny

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.