Úterý 21. září. Svátek má Matouš.

Členové ČBA zvolili prezidium asociace

Banky Daniel Kuchta 09.06.2008 | 18:15 0 Komentářů

Volební shromáždění členů České bankovní asociace (ČBA) zvolilo na tři roky své prezidium.

Prezidium jako nově konstituovaný nejvyšší výkonný orgán následně opětovně zvolilo za prezidenta Jiřího Kunerta a za viceprezidenta Laurenta Goutarda.

Bankovnictví v České republice jde kupředu a je schopné zajistit alokaci zdrojů k podpoře rozvoje české ekonomiky, spotřeby obyvatelstva i akumulaci kapitálu," konstatoval Jiří Kunert a upozornil na skutečnost, že "bankovní sektor v celé Evropě prochází velice významným procesem integrace pravidel svého fungování, z čehož vyplývají nové úkoly nejen pro české zákonodárce a zainteresovaná ministerstva, ale také pro ČBA, která se tohoto procesu aktivně účastní."

Klíčovým cílem bude pro ČBA implementace evropských norem do českého prostředí, či už jde o ryze, nebo finanční legislativu o sféru upravující celé podnikatelské prostředí.

Shromáždění členů se zúčastnil jako host guvernér ČNB Zdeněk Tůma a vyslovil se především
k otázce finanční stability a v tomto kontextu k probíhající konzultaci Evropské komise o potřebných nových krocích na úseku kapitálové přiměřenosti bank. Zdůraznil velmi dobrou stabilitu českého finančního sektoru a minimální dopad turbulencí na světových finančních trzích na české instituce.

Asociace má v současnosti 35 řádných a 3 přidružené členy. Reprezentuje 99% českého bankovního sektoru, který představuje téměř tři čtvrtiny celého finančního trhu v České republice.

Zdroj: Tisková zpráva ČBA

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.