Pátek 04. prosince. Svátek má Barbora.

Citibank přichází s novým strukturovaným dluhopisem

Citibank nabízí svým klientům nový strukturovaný dluhopis PŘÍLEŽITOST s 95% garancí návratnosti investice. V nabídce banky je do 28. dubna 2010.

Investiční produkt PŘÍLEŽITOST je denominován v českých korunách a nabízí 155% participaci na kladném rozdílu výkonnosti mezi nejméně úspěšným indexem z rozvíjejících se trhů (tzv. emerging markets) a tím nejúspěšnějším indexem z rozvinutých trhů (tzv. developed markets) při splatnosti 18 měsíců.

Strukturovaný dluhopis PŘÍLEŽITOST nabízí 95% garanci ochrany návratnosti investované jistiny, poskytovanou emitentem, Citigroup Funding Inc., a to při držení produktu až do jeho splatnosti. Minimální vklad do investičního produktu PŘÍLEŽITOST je 100 000 Kč a každý další vklad by měl být násobkem 50 000 Kč.

„Od března 2009 jsme byli svědky oživení na globálních akciových trzích a zklidnění na trzích s dluhovými investičními nástroji. Centrální banky hlavních rozvinutých ekonomik nadále drží své klíčové sazby na rekordně nízkých úrovních ve snaze podpořit tak svou ekonomiku. Do popředí zájmu se čím dál více dostává celospolečenské téma rozpočtových schodků a veřejných dluhů, které ve svém důsledku bude s velkou pravděpodobností negativně dopadat na výkonnost jednotlivých ekonomik. Naproti tomu země rozvíjejících se ekonomik jsou tímto fenoménem zasaženy v mnohem menší míře, což může být pro budoucí vývoj jejich ekonomik zásadní. To je i důvod, proč se s investičním produktem PŘÍLEŽITOST zaměřujeme na akciové trhy rozvíjejících se zemí, kde předpokládáme vyšší a stabilnější výkonnost,“ vysvětluje Pavel Drahotský, obchodní ředitel retailového bankovnictví Citibank.

Zdroj:
Tisková zpráva Citibank

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.