Čtvrtek 23. září. Svátek má Berta.

Citibank podala žalobu na OKD

BankyInvestice 21.09.2016 | 11:22 0 Komentářů

Americká Citibank žaluje těžařskou společnost OKD. U ostravského krajského soudu se domáhá uznání pohledávek ve výši 10,1 miliardy korun. Jde o největší neuznané pohledávky v rámci insolvenčního řízení s OKD.

Ve sporu jde o dluhopisy vydané majitelem OKD společností New World Resources (NWR). Ručitelem byla společnost OKD. Držitele dluhopisů zastupuje Citibank. Mezi držiteli dluhopisů jsou mimo jiné i investiční fondy sdružené v Ad Hoc Group, která vlastní většinu hlasovacích práv v NWR.

„U incidenčních sporů, které se týkají OKD, se očekává, že začnou být věcně projednávány začátkem příštího roku. U společnosti Citibank se jedná o obsáhlou žalobu, kde budou například nutné překlady důkazů do českého jazyka, což může mít také vliv na délku řízení,“ sdělila deníku mluvčí Krajského soudu v Ostravě Lucie Olšarová. Spor se tak může protáhnou i na několik let.

Insolvenční správce pohledávky Citibank v srpnu neuznal, nyní je musí vedení OKD do reorganizačního plánu zahrnout.  „Standardně se na obdobné pohledávky vytváří v plánu rezerva,“ řekl Michal Žižlavský, předseda Rady expertů Asociace insolvenčních správců, který v insolvenčním řízení zastupuje jednoho z věřitelů OKD, dopravní společnost AWT.

Zdroj: E15.cz, iHNed.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.