Pondělí 14. června. Svátek má Roland.

Čistý zisk Komerční banky klesl téměř o 12,5 procenta

Banky 02.08.2018 | 16:23 0 Komentářů

Čistý zisk Komerční banky se během prvního pololetí meziročně snížil o 12,4 procenta na 6,9 miliardy korun. Úvěry na bydlení vzrostly o 5,9 procenta a spotřebitelské úvěry o 5,8 procenta. Celkem se klientské úvěry zvýšily o 4,2 procenta na 624,8 miliardy korun.

Pokud se započítají jednorázové položky jako například prodej budovy centrály v loňském roce, klesl čistý zisk o 1,2 procenta. Počet klientů meziročně vzrostl o 0,7 procenta na 1,666 milionu. Celkový objem vkladů skupiny KB byl o 4,6 procenta vyšší a bankovní vklady občanů o 9,7 procenta.

Výsledky první poloviny byly podpořeny lepšími úrokovými výnosy a výborným výsledkem v oblasti nákladů rizika. Zvládli jsme navýšit objem úvěrů podnikatelským klientům, přestože tržní dynamika v tomto segmentu spíše zklamala,“ uvedl generální ředitel Komerční banky Jan Juchelka.

Provozní výnosy za celý letošní rok by měly dosáhnout podobné úrovně jako v loňském roce. Vyšší objem úvěrů a vkladů v kombinaci s rostoucími úrokovými sazby by měl podpořit růst čistého úrokového výnosu. Úrokové výnosy ale bude omezovat tlak na úvěrové marže v rámci konkurenčního boje.

„Management očekává, že provoz KB vytvoří v roce 2018 dostatečný zisk na pokrytí kapitálových potřeb vyplývajících z růstu objemu aktiv a také na výplatu 65 procenta konsolidovaného zisku v dividendách,“ uvedla banka.

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.