Čtvrtek 24. června. Svátek má Jan.

Čistý zisk Komerční banky klesl o 2,4 procenta

Banky 08.11.2018 | 10:22 0 Komentářů

Čistý zisk Komerční banky za první tři čtvrtletí letošního roku vzrostl meziročně o 6,1 procenta na 11 miliard korun. Se započtením jednorázových položek, kam patří vytvoření restrukturalizační rezervy pro letošní rok či prodej budovy centrály v loňském roce, se ale snížil o 2,4 procenta.

„K celkově solidním výnosům za devět měsíců nejvíce přispěly příjmy z úroků a z finančních operací. Vedle toho jsme zaznamenali vynikající výsledek v oblasti nákladů na rizika a udrželi jsme provozní náklady pod kontrolou. Současně jsme dokázali navýšit celkový počet našich zákazníků a nárůst klientů mobilního bankovnictví je opravdu působivý. Zlepšují se i ukazatele spokojenosti našich klientů a my uděláme všechno pro to, abychom tento trend udrželi i v následujícím období,“ poznamenal Jan Juchelka, předseda představenstva a generální ředitel Komerční banky.

Celkový objem poskytnutých úvěrů se meziročně zvýšil o 3,8 procenta. Úvěry na bydlení vzrostly s velkým přispěním Modré pyramidy o 5,4 procenta, spotřebitelské úvěry také o 5,4 procenta a podnikatelské úvěry o 3,2 procenta.

Čistý úrokový výnos se především díky růstu objemu vkladů i úvěrů a díky růstu výnosů z reinvestování vkladů zvýšil o 5,8 procenta. Intenzivní konkurence se odrazila na mírném poklesu výnosů z poplatků o 1,1 procenta.  Klesl i čistý zisk z finančních operací. „I když letošní čistý zisk z finančních operací dosáhl výborného výsledku, byl stále meziročně o 10,8 % nižší, protože klienti v první polovině roku 2017 ve velké míře zajišťovali svá finanční rizika v souvislosti s ukončením kurzového závazku ČNB,“ uvedla banka.

„Podstatné změny, které nyní interně realizujeme, a investice do růstových příležitostí nám pomohou posílit naši pozici na trhu a v širším slova smyslu splnit naši představu o dlouhodobé hodnotě pro naše klienty, zaměstnance, akcionáře a současně se pozitivně projeví i v odpovědnosti Komerční banky vůči společnosti,“ dodal Jan Juchelka.

Zdroj: Regulatorní oznámení Komerční banky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.