Pondělí 27. září. Svátek má Jonáš.

Čistý zisk České spořitelny vzrostl v pololetí o 2,6 procenta, Erste si polepšila téměř o čtvrtinu

Banky 31.07.2018 | 14:24 0 Komentářů

Čistý zisk České spořitelny vzrostl v pololetí meziročně o 2,6 procenta na 7,9 miliardy korun. Mateřské Erste Group se podařilo ve stejném období zvýšit čistý zisk meziročně o 24 procent na 774,3 milionu eur (téměř 20 miliard korun).

Růstu čistého zisku České spořitelny pomohl rostoucí objem úvěrových obchodů i postupně zvyšující se úrokové výnosy a rozpouštění opravných položek. „I ve 2. čtvrtletí jsme dokázali udržet vysoké tempo růstu úvěrů, ať se jedná o hypotéky pro domácnosti nebo úvěry korporátnímu sektoru. Výborné obchodní výsledky se projevily i v nárůstu provozních výnosů,“ uvedl Tomáš Salomon, předseda představenstva České spořitelny.

Provozní zisk České spořitelny se meziročně zvýšil o 0,9 procenta na 9,5 miliardy korun. Čisté výnosy z poplatků a provizíale klesly o 4,2 procenta na 4,3 miliardy korun kvůli klesajícím příjmům z platebních služeb. „Na druhou stranu se zvýšil příjem poplatků z transakcí s cennými papíry, správy finančního majetku a z prodeje pojišťovacích produktů,“ uvedla banka v tiskové zprávě.

Důvodem jednoho z historicky nejlepších výsledků Erste Group je zvýšení čistých úrokových výnosů o 3,3 procenta a výnosů z provizí o 5,3 procenta. „Očekáváme, že tento pozitivní trend v našich provozních výsledcích bude pokračovat i v druhé polovině roku 2018, a to vzhledem k tomu, že ekonomiky středo- a východoevropských zemí nadále překračují očekávání, zatímco nezaměstnanost je nízká, rostou reálné mzdy a zvyšuje se hospodářská konkurenceschopnost,“ uvedl Andreas Treichl, CEO Erste Group Bank AG.

Zdroj: Tisková zpráva České spořitelny a Erste Group

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.