Sobota 28. listopadu. Svátek má René.

Čínský bankovní trh se otvírá zahraničním investorům

Banky 24.08.2018 | 15:36 0 Komentářů

Čína učinila další krok v procesu otevření svého bankovního trhu. Zrušila strop pro výši podílu, který dosud umožňoval zahraničním investorům vlastnit v domácí bance či správci majetku nejvýše 20 procent a skupině investorů 25 procent.

Čínská komise pro regulaci bankovnictví a pojišťovnictví (CBIRC) uvedla, že se v zemi bude nyní zacházet se zahraničními finančními institucemi jako s místními. Zrušení limitu je dalším krokem země v procesu otevření finančního sektoru, se kterým Čína začala v loňském roce.

„Je zde skutečná touha otevřít finanční sektor z řady důvodů, včetně potřeby většího objemu zahraničního kapitálu,“ uvedl spoluzakladatel výzkumné firmy Trivium China Andrew Polk. „Regulátoři otevírají bankovní sektor a ve stejnou dobu zvyšují regulační kontrolu a makroobezřetnostní regulace. Tímto způsobem je bankám umožněno vstoupit do stále více omezovaného prostoru,“ dodal.

Hodnota čínského finančního sektoru dosahuje 40 bilionů dolarů (890 bilionů korun). Na konci roku 2016 činila podle CBIRC hodnota majetku zahraničních bank v Číně 2,9 bilionu jüanů (9,4 bilionu korun), což je zhruba 1,3 procenta celkové hodnoty majetku bank v zemi a nejméně od roku 2003. Zisk zahraničních bank v Číně nedosáhl ani jednoho procenta domácích bank.

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.