Neděle 25. října. Svátek má Beáta.

Čínská platební služba Alipay vstoupila na český trh

Banky 05.09.2018 | 14:32 0 Komentářů

Čínská poskytovatel bezkontaktních plateb přes mobil Alipay, který patří do skupiny Alibaba, vstoupil na český trh. Čínská platební aplikace Alipay potřebuje, aby s ní spolupracovala i banka klienta. Zatím má proto význam jen pro čínské turisty.  

„Celkem Alipay využívá v České republice více než sto obchodníků. Největším zákazníkem je Lagardere Travel Retail na pražském letišti,“ uvedla Simona Svobodová, ředitelka společnosti Sims Management, která Alipay v Česku zastupuje. ¨

Spolupráce provozovatele platební aplikace s bankou klienta je klíčová. „Jednáme o rozšíření platebního řešení Alipay do terminálů jedné z největších bank na českém trhu pro více než deset tisíc obchodníků,“ potvrdila bez dalších podrobností Svobodová ze Sims Management.

S čínskou platební platformou by mohla v budoucnu spolupracovat Moneta Money Bank či mBank. „Spolupráci s Alipay zvažujeme,“ uvedl mluvčí Monety Jakub Švestka. „V tuto chvíli spolupráci s Alipay neplánujeme, ale do budoucna to nevylučujeme, protože vidíme jejich celosvětový dosah, který je ohromný,“ řekl ředitel depozitních produktů banky Zdeněk Rys.

Odborníci ale větší rozšíření čínské aplikace v Česku příliš růžově nevidí. „Masové rozšíření platební aplikace Alipay v České republice neočekávám, protože zde máme moderní infrastrukturu pro akceptaci platebních karet a vysokou popularitu rychlých bezkontaktních kartových plateb,“ míní Pavel Riegger, vedoucí partner oddělení poradenství pro finanční instituce ve společnosti EY.

Zdroj: E15.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.