Neděle 17. října. Svátek má Hedvika.

Čínská ekonomika je pod tlakem, centrální banka pumpuje do tamních bank rekordní sumy

Banky 17.01.2019 | 16:55 0 Komentářů

Čínská centrální banka nečekaně nalila během středy do tamní ekonomiky rekordních 560 miliard jüanů (1,8 bilionu korun). Podle CNBC je krok centrální banky signálem, že se čínská ekonomika dostává pod výrazný tlak.

Do čínských bank se prostřednictvím odkupu krátkodobých dluhopisů dostalo historicky nejvíce peněz za jediný den. Výnos desetiletého čínského dluhopisu se během včerejšího odpoledne propadl pod 3,1 procenta, což je podle finanční databáze Wind nejnižší úroveň za více než dva roky. Klesající výnosy jsou přitom obvykle signálem očekávaného zpomalení hospodářského růstu.

“Nacházíme se na vrcholu zdaňovacího období, celková likvidita bankovního systému prudce klesá,“ uvedla Čínská lidová banka na svých stránkách.

Čínský vláda by měla v letošním roce navíc snížit svůj požadavek na minimální rezervy bank a hodlá také využít fiskální nástroje k podpoře ekonomického růstu. “Naše země se musí letos připravit na ekonomické těžkosti. Chceme ale udržet hospodářský růst v rozumném rozsahu, navýšíme veřejné investice,” řekl čínský premiér Kche-čchiang.

Zdroj: E15.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.