Neděle 01. srpna. Svátek má Oskar.

Čínská auta berou Česko útokem. Je tu další značka

Investice 16.04.2010 | 16:08 0 Komentářů

Sází hlavně na zájem o pickupy

Bratislava – Dva modely čínské automobilky Gonow představuje nyní na bratislavském výstavišti v rámci výstavy Autosalon vyškovská firma AI Motors. „Získali jsme práva zastupovat značku na území Čech, Slovenska, Polska, Maďarska a Rumunska,“ sdělil Aktuálně.cz zástupce firmy Aleš Zmrhal.
Letos chtějí v tomto regionu prodat zhruba 500 vozů, převážně pickupů. Dovoz sportovně užitkového modelu GX6 se teprve rozbíhá. „Zákazníky chceme zaujmout jednak cenou (základní cena pickupu, jehož délka přesahuje pět metrů, je stanovena na 419 000 Kč bez DPH) a také výbavou.
V ceně už jsou kromě pohonu 4×4 kožené sedačky, klimatizace, autorádio s dotykovým displejem a také elektricky ovládaná okna a zrcátka. V kabině je pět míst. Cestující ovšem nechrání v pickupu vůbec žádný airbag. V GX6, které tak trochu upomíná svými tvary na japonskou Toyotu Landcruiser, budou airbagy dva.
Auto podle Zmrhala plní současné emisní normy. Motor je totiž benzinový od japonské automobilky Mitsubishi. Je možné si auto nechat dovézt již přestavěné na pohon LPG. V takovém případě je cena vyšší o poměrně malý příplatek 20 000 Kč. „Připravujeme i dovoz verze s dieselovým motorem Isuzu,“ dodal Zmrhal.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.