Úterý 30. listopadu. Svátek má Ondřej.

Číňané začali investovat v zahraničí přes mobilní aplikace

Investice 27.10.2015 | 10:35 0 Komentářů

Pro většinu Číňanů byly ještě nedávno zahraniční investice nedosažitelné. Po letní krizi na tamních burzách se objevilo množství internetových aplikací, které umožňují hlavně rostoucí střední třídě investovat do cizích akcií.

Donedávna netušili ani mnozí lidé ve finančním sektoru jak akcie v zámoří nakupovat.  „Teprve nedávno mi kamarád řekl o Futu Securities – online makléři, který lidem u nás pomáhá obchodovat s hongkongskými a americkými akciemi,“ říká Mike Peng z fondu rizikového kapitálu Crystal Stream pekingské skupiny Hillhouse Capital.Společnost Micai, která je součástí fondu Crystal Stream, pomáhá Číňanům nakupovat akcie v zámoří. Nová aplikace funguje necelý měsíc a označuje se za první čínskou „robo-poradenskou“ aplikaci.  

Investovat v zahraničí se snaží především mladí Číňané. Vláda plánuje několik reforem, jejichž součástí má být projekt pro individuální investování juanu v zámoří, který se ale kvůli nedávné krizi na finančních trzích zpozdil.

Legislativa je  velkou brzdou mobilních aplikací. Banky jednají velmi pomalu, a tak i tradiční čínské finance zaznamenávají vysoký pohyb na internetu. Společnost Micai a další požadují po uživatelích, aby si vlastního jmění v cizí jméní, jehož limit je maximálně 50 tisíc dolarů na osobu a rok, zajistili vlastními prostředky. „Je to nepohodlné, pořád si musíte zařizovat výměnu na vlastní pěst,“ dodává Ken Xu z Gobi Partners, firmy s rizikovým kapitálem v Šanghaji.

Zdroj: iDnes.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.