CZK/€ 23.680 +0,08%

CZK/$ 22.037 +1,31%

CZK/£ 26.918 +0,71%

CZK/CHF 23.982 +1,03%

27. 10. 2015

0 komentářů

Číňané začali investovat v zahraničí přes mobilní aplikace

 


 

Donedávna netušili ani mnozí lidé ve finančním sektoru jak akcie v zámoří nakupovat.  „Teprve nedávno mi kamarád řekl o Futu Securities – online makléři, který lidem u nás pomáhá obchodovat s hongkongskými a americkými akciemi,“ říká Mike Peng z fondu rizikového kapitálu Crystal Stream pekingské skupiny Hillhouse Capital.Společnost Micai, která je součástí fondu Crystal Stream, pomáhá Číňanům nakupovat akcie v zámoří. Nová aplikace funguje necelý měsíc a označuje se za první čínskou „robo-poradenskou“ aplikaci.  

Investovat v zahraničí se snaží především mladí Číňané. Vláda plánuje několik reforem, jejichž součástí má být projekt pro individuální investování juanu v zámoří, který se ale kvůli nedávné krizi na finančních trzích zpozdil.

Legislativa je  velkou brzdou mobilních aplikací. Banky jednají velmi pomalu, a tak i tradiční čínské finance zaznamenávají vysoký pohyb na internetu. Společnost Micai a další požadují po uživatelích, aby si vlastního jmění v cizí jméní, jehož limit je maximálně 50 tisíc dolarů na osobu a rok, zajistili vlastními prostředky. „Je to nepohodlné, pořád si musíte zařizovat výměnu na vlastní pěst,“ dodává Ken Xu z Gobi Partners, firmy s rizikovým kapitálem v Šanghaji.
Zdroj : iDnes.cz

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Mít či nemít „penzijko”? A pokud ano, tak to „staré“, nebo to „nové“?

Stále častěji se v mediálním prostoru objevují zprávy o nutnosti důchodové reformy. Nevíme, kdy přijde, ale nutnost změny penzijního systému je zřejmá. Selským rozumem pak můžeme dojít k závěru, že změna, která bude mít efekt na důchodový systém, musí řešit buďto prodloužení věku odchodu do důchodu nebo […]

Text: Redakce

Foto: Fincentrum & Swiss Life Select

24. 03. 2023

Analýza: Která ze světových platebních společností má zářivější budoucnost?

Často si člověk při vytváření akciové analýzy pokládá řečnickou otázku, zda je existence dané společnosti pro naši populaci podstatná a klíčová. Takového dojmu často nabudeme u firem, které se zabývají výrobou elektřiny, těžbou ropy či například vývojem léků. Může to znít překvapivě, ale své místo v této […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

23. 03. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *