Pátek 16. dubna. Svátek má Irena.

Čína má novou burzu, nese jméno STAR

Investice 22.07.2019 | 15:50 0 Komentářů

V Číně vznikla nová burza zaměřená na technologické společnosti, jmenuje se STAR. Hned po prvním dnu obchodování většina z 25 akcií zpevnila. Zájem drobných investorů převyšoval první veřejnou nabídku (IPO) 1700 krát.

Nová čínská burza STAR, zaměřená na technologické společnosti, která se inspirovala americkým vzorem NSDAQ, zveřejní svůj index 11. den svého fungování. Odhadem by se na ni mělo připsat dalších 30 firem, které se připojí k již zapsaným 25 společnostem, s jejichž akciemi se od 22.7 2019 obchoduje.

Aby se zamezilo nadměrné spekulaci, tak je podle pravidel trhu STAR, dočasně zastaveno obchodování s akciemi, a to v případě akcií, u kterých za jeden den růst anebo pokles dosáhne 30 procent. Prvenství v 30 % růstu získala společnost Zhangijang Hangke Technology, v poklesu společnost Suzhou Harmontronics Automation Technology.

Burza STAR byla vytvořena ve stylu NSDAQ a byla doplněna o americký styl IPO, podle agentury Reuters by mohlo jít zatím o nejvýraznější pokus Číny o reformu kapitálového trhu.

Zdroj: Patria.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.