Sobota 28. listopadu. Svátek má René.

Chytré telefony a tablety letos předstihnou klasické PC

Investice 19.01.2011 | 12:14 0 Komentářů

Deloitte předpovídá výrazné změny na trhu počítačů, ale také v sociálních sítích.

Praha – V letošním roce se poprvé prodá více chytrých telefonů, tabletů a netbooků než tradičních počítačů. Tvrdí to ve své analýze společnost Deloitte ČR.
Prodej tzv. „počítačů do ruky“ výrazně překoná hranici 400 milionů kusů. Ke druhému milníku dojde v segmentu prodeje digitální hudby. Výnosy z digitální distribuce hudebních nahrávek převýší výnosy z klasického prodeje hudby na CD nosičích či vinylových deskách. Třetí milník je spojen s oblastí sociálních sítí. Objem komunikace uživatelů na sociálních sítích převýší v roce 2011 objem firemní komunikace. I to vyplývá z aktuální prognózy společnosti Deloitte pro oblast technologií, médií a telekomunikací v roce 2011.

„Mezi smartphony a tablety budeme nadále svědky rozmanitosti operačních systémů. Stále totiž mezi nimi  není  definován standard. Spojuje je pouze fakt, že většina z nich používá podobný, méně výkonný procesor. Očekáváme také,  že žádný z operačních systémů nebude mít do konce roku 2011 dominantní tržní podíl  na trhu,“ uvedl Zdeněk Křížek, ředitel v oddělení řízení podnikových rizik ve společnosti Deloitte ČR.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.