Úterý 21. září. Svátek má Matouš.

Chyba Wüstenrot stavební spořitelny nahrávala klientům

Banky 15.09.2016 | 10:47 0 Komentářů

Wüstenrot stavební spořitelna špatně vypočítávala ohodnocovací číslo u překlenovacích úvěrů. Klienti by díky chybě banky splatili úvěr dříve a banka by tratila na některých klientech desetitisíce korun. Týká se to některých smluv uzavřených od srpna 2005.

„Začal jsem si čísla zapisovat a zjistil jsem, že přibližně každý třetí měsíc se číslo zvýší o víc, než by mělo podle vzorce,“ uvedl Radek Pekař, který na chybu upozornil.  Ke změně však došlo letos v červenci a srpnu, kdy se růst čísla zastavil. Banka by se v jeho případě připravila o 10 500 korun.

Wüstenrot chybu přiznává. Chyba ve výpočtu ohodnocovacího čísla vznikla v naší stavební spořitelně při přechodu na nový bankovní systém,“ vysvětlila tisková mluvčí Wüstenrot Helena Dušková. „Záměrem opravy bylo uvedení do souladu se Všeobecnými obchodními podmínkami, které jsou součástí smlouvy. Z toho vyplývá, že podmínky úvěru se nezměnily,“ dodala. Na chybný výpočet ale stavební spořitelna klienty neupozornila.

Případ pana Pekaře není ojedinělý. „Při revizi výpočtu ohodnocovacího čísla u smluv uzavřených od 8/2005 bylo zjištěno, že u některých smluv stavebního spoření výpočet neodpovídá způsobu popsanému ve Všeobecných obchodních podmínkách,“ napsala Blanka Hronová z právního úseku.

Zdroj:iDnes.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.