Čtvrtek 29. října. Svátek má Silvie.

Chcete vydělat? Zkuste Brexit

Investice 20.06.2016 | 13:37 0 Komentářů

Ještě pár dnů zbývá do referenda. Otázka zda-li Velká Británie zůstane v EU nebo ne je za dveřmi. Díky tomu silně zlevňuje libra, ropa i akcie. Ti kteří spekulují v Brexit mohou ještě počkat. Ti kteří věří v opak mohou začít obchodovat.

Akciové indexy napříč Evropou v posledních dnech výrazně oslabily. Německý DAX o více jak šest procent za posledních deset dnů a dostal se nejníže za poslední tři měsíce, londýnský FTSE 100 spadl o 4,5 procenta. Pražská burza odepsala za posledních deset dnů téměř více jak sedm procent a dostala se na sedmileté minimum.

Ropa Brent se v posledních dnech propadla o sedm procent a hodnota britské libry klesla o 4 procenta. Uklidnění trhů se očekává během čtvrtka, kdy britové rozhodnou v referendu. Pokud se však rozhodnou pro odejití, pak libra může klesnout až o 20 procent.

V tuto chvíli podle mého názoru jak libra, tak akciové trhy – v případě, že by došlo k Brexitu – mohou stále znatelně rozšiřovat své ztráty,“ říká Jan Bureš, hlavní analytik Poštovní spořitelny.

Zdroj: Aktualne.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.