Neděle 20. června. Svátek má Květa.

Chcete účet zdarma? Udělejte práci za nás, láká banka

Investice 02.06.2014 | 16:26 0 Komentářů

Raiffeisenbank je další z větších bank, která nabízí účet zdarma při splnění určitých podmínek. Výkonný účet dá za doporučení.

Chcete účet zdarma? Udělejte práci za nás, láká banka

Praha – Mezi bankovní účty, které mohou být zdarma, se nově zařadilo také eKonto Komplet od Raiffeisenbank. Podmínky pro odpuštění poplatku jsou sice jednoduché, ale splní je jen ten, kdo za banku udělá to nejtěžší – získá jí klienty. Raiffeisenbank poplatky u velmi výkonného účtu odpustí tomu, kdo do banky přivede další dva klienty, kteří si založí (jakýkoli) účet.

Odpuštění poplatku ve výši 129 korun měsíčně je tak jakousi formou provize a vztahuje se jen na doporučitele, nikoli na doporučené klienty, ti za vybraný účet budou platit běžnou ceníkovou cenu. Tím se Raiffeisenbank odlišuje například od GE Money Bank, která ještě nedávno (než v březnu zavedla jiný účet bez poplatků) nabízela účet zdarma doporučiteli i dvěma doporučeným.

Raiffeisenbank nebude doporučiteli poplatek za vedení eKonta Komplet účtovat bez dalších podmínek za všechny měsíce, kdy v bance budou doporučení klienti. „Pokud tito dva noví klienti zůstanou v bance alespoň dva roky, bude mít doporučující svůj účet vedený zdarma po celou dobu jeho existence,” dodává produktová manažerka Raiffeisenbank Andrea Čierníková.

Balíček služeb spojených s eKontem Komplet je přitom hodně široký a obsahuje například všechny odchozí elektronické transakce, výběry kartou z jakéhokoli bankomatu v Česku i zahraničí, kreditní kartu, která vrací až dvě procenta z nákupu, či výběr vlastního čísla účtu.

Základní cena eKonta Komplet je 250 korun, banka cenu snižuje na 129 korun v těch měsících, kdy součet příchozích plateb na účtu překročí hranici 15 tisíc korun a klienti zároveň v daném měsíci realizují alespoň tři transakce (odchozí platby, platba kartou, výběr hotovosti).

Účty bez poplatků začaly v Česku v minulých letech nabízet nejprve nové a menší banky. Postupně je ale do své nabídky zařazují i větší a velké banky. V tomto roce tak svou variantu bezpoplatkového konta již představily UniCredit Bank a GE Money Bank.

Kompletní přehled účtů bez poplatků najdete v březnovém textu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.