Čtvrtek 22. dubna. Svátek má Evžénie.

ČEZu v 1. čtvrtletí meziročně vzrostl čistý zisk na 8,3 mld. Kč

Investice 14.05.2019 | 10:19 0 Komentářů

Během 1. čtvrtletí letošního roku firmě ČEZ vzrostl meziročně čistý zisk o 14 procent na 8,3 miliardy korun. Tržby energetické společnosti se meziročně zvýšily o 12 procent na 51,8 miliardy korun.

Po letech meziročních poklesů realizačních cen vyrobené elektřiny se v našich výsledcích projevuje růst cen elektřiny na velkoobchodních trzích, a navíc se nám podařilo meziročně vyrobit o 1,1 terawatthodin elektřiny více,“ uvedl předseda představenstva a generální ředitel ČEZ Daniel Beneš. Podle něj jsou hospodářské i provozní výsledky prvního čtvrtletí jsou v souladu očekáváním vedení firmy.

Největším otazníkem byl návrh dividendy. Ten zní 24 CZK na akcii a představuje 99 % loňského očištěného čistého zisku. To je určitě zklamáním, když mnoho investorů a obchodníků spekulovalo o změně dividendové politiky a vyšším návrhu. Management ani nepřistoupil ke změně své dividendové politiky pro budoucí roky, která tak nyní stále předpokládá výplatu v rozmezí 60 až 100 %. O návrhu bude hlasovat valná hromada 26. června,“ doplnil Miroslav Frayer z Komerční banky.

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.