Pondělí 23. listopadu. Svátek má Klement.

ČEZ sleví domácnostem 15 % ze základu ceny elektřiny

Investice 10.11.2009 | 14:26 0 Komentářů

Silová elektřina však tvoří jen polovinu výsledné ceny energie

Praha – Patnáct procent z ceny silové elektřiny sleví na příští rok domácnostem ČEZ. Energetická společnost to upřesnila ve své dnešní zprávě. Celková cena by tak měla klesnout asi o osm procent. O tom, že elektřina na příští rok zlevní v jednotkách procent, se hovořilo už dříve. 
„Díky poklesu cen elektřiny na velkoobchodním trhu jsme pro naše tarifní zákazníky letos mohli levně nakoupit elektřinu na celý příští rok. Po letech zdražování elektřiny vyvolaného neustálým růstem cen na propojeném evropském velkoobchodním trhu konečně můžeme našim zákazníkům nabídnout zlevnění,“ uvedl Martin Roman, generální ředitel ČEZ.
Výsledná cena, kterou domácnosti odebírající energii ze sítě ČEZu zaplatí, ale poklesne méně než o 15 procent. Takzvaná silová elektřina totiž označuje energii skutečně odebranou ze sítě, která však tvoří pouze polovinu konečné ceny. Tu druhou tvoří regulované služby, jejichž cenu stanovuje Energetický regulační úřad. A ČEZ upozorňuje, že výše těchto plateb meziročně vzroste.

Čtěte také:#obj_1059 Dvojitý zásah ČEZu. Získal teplárnu i dárek od Senátu#obj_1059 ČEZ nabídl nespokojeným klientům ombudsmana#obj_1059 Levnější elektřina neláká. Zájem o fixaci ceny je malýVýše úspory bude záviset na zvoleném tarifu. Domácnosti, které elektřinu využívají jen ke svícení pro elektrické spotřebiče, tedy využívají tarif Standard, zaplatí podle ČEZu za jednu kilowatthodinu odebrané energie o 18 procent méně než letos. Ovšem bez započtení druhé poloviny ceny energie.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.