Sobota 18. září. Svátek má Kryštof.

ČEZ od ledna zlevní elektřinu

Investice 18.09.2013 | 10:33 0 Komentářů

Od 1. ledna 2014 sníží energetická společnost ČEZ cenu silové elektřiny ve svém nejpoužívanějším tarifu Comfort o 15 procent. Zlevnění silové elektřiny avizovali i další velcí dodavatelé, jako je například Pražská energetika (PRE) a E.ON. Ceníky však firmy zveřejní až až v listopadu. 

Zákazníci ČEZ Prodej tím ušetří minimálně 1,5 miliardy korun,“ řekl Daniel Beneš, generální ředitel ČEZ. „O to budeme mít nižší tržby, než kdybychom tuto slevu neposkytli. Na druhou stranu, my si tím zajišťujeme, že od nás nebudou zároveň zákazníci odcházet. To znamená, že z pohledu investorů to není špatný krok. Ale na globální čísla Skupiny ČEZ to nebude mít žádný dopad,“ dodal.

„V průběhu roku 2013 došlo k výraznému zlevnění cen silové elektřiny na evropských energetických burzách. To umožňujeme nejen ČEZ, ale i dalším obchodníkům zlevnit silovou elektřinu, která se nakupuje obvykle s ročním předstihem, na další rok 2014,“ komentoval krok ČEZ jednatel energetické poradenské firmy ENA Jiří Gavor. Zlevnění velkých dodavatelů by ale podle Gavora mohlo zasáhnout malé obchodníky s elektřinou. „Ohroženy mohou být spíše slabé firmy, dokupující elektřinu až v průběhu roku. Tyto firmy často spekulovaly na pokračování poklesu cen, což jim v dalším roce již nemusí vyjít,“ uvedl.

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.