Neděle 29. listopadu. Svátek má Zina.

ČEZ i pošta budou mít stejného IT správce: AutoCont

Investice 01.12.2009 | 08:00 0 Komentářů

Společnost AutoCont vyhrála tendr České pošty

Praha – Společnost AutoCont vyhrála tendr státního podniku Česká pošta na servis a obnovu jejího centrálního výpočetního střediska. Smlouvu podepíše společnost s Českou poštou na čtyři roky a za své služby získá 450 milionů korun.
V registru veřejných zakázek to zjistil ekonomický list E15. Podle něj byla AutoCont jedinou firmou, která se účastnila výběrového řízení na tuto veřejnou zakázku. Podle mluvčího České pošty Ivo Mravinace to ale není pravda, do soutěže se prý přihlásilo firem několik.
„Do tendru se přihlásilo osm subjektů. Protože se však nejedná o dodávky prostého hardwaru, ale zároveň o úpravu mnoha složitých aplikací, řada uchazečů z tendru v průběhu času odstoupila,“ vysvětlil listu Mravinac.
Společnost AutoCont nedávno také uspěla ve výběrovém řízení na zajištění servisu a obnovy výpočetní techniky energetické společnosti ČEZ. Čtyřletá spolupráce s firmou ČEZ má AutoContu vynést 700 milionů korun. Společnost ČEZ by podle listu měla díky tomu ušetřit až deset procent ve výdajích spojených s komunikačními technologiemi.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.