Pondělí 14. června. Svátek má Roland.

ČEZ dostal pokutu od antimonopolního úřadu kvůli meziskladu

Investice 10.06.2014 | 13:58 0 Komentářů

Zakázku na vybudování meziskladu v hodnotě 1,8 miliardy korun získala v roce 2008 firma CEEI. Podle ÚOHS měla ale být z tendru vyloučena.

ČEZ dostal pokutu od antimonopolního úřadu kvůli meziskladu

Brno – Energetická společnost ČEZ dostala od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) pokutu 390 000 korun za tendr na vybudování meziskladu vyhořelého jaderného paliva z elektrárny Temelín. Pokuta je pravomocná, firma se neodvolala.

Na svých internetových stránkách to zveřejnil samotný úřad.

Zakázku za 1,8 miliardy korun v roce 2008 získala firma CEEI. Podle ÚOHS ale měla být z tendru vyloučena, protože nesplnila kvalifikaci. Například nedoložila, že v pěti letech před vypsáním tendru postavila sklad vyhořelého jaderného paliva nebo jiného jaderného zařízení.

Společnosti ČEZ hrozila vzhledem k ceně zakázky pokuta přesahující 90 milionů korun. Případem se ÚOHS začal zabývat na základě podnětu státní zástupkyně Dagmar Machové. Zakázkou se v minulosti zabývala také policie. Případ ale odložila.

Sklad vyhořelého jaderného paliva v Temelíně byl od září 2010 ve zkušebním provozu. Kapacita skladu byla projektována na 30 let provozu elektrárny. Vejde se do něj 152 kontejnerů Castor s obsahem 1370 tun těžkých kovů. ČEZ tendr vypsal v roce 2007.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.