Neděle 29. listopadu. Svátek má Zina.

ČEZ a Energetický průmyslový holding si vymění majetek

Investice 13.12.2010 | 09:35 0 Komentářů

Dohoda o výměně tepelných elektráren je prý už jen otázkou několika týdnů

Praha – Už na spadnutí je podle týdeníku Euro dohoda společnosti ČEZ a Energetický a průmyslový holding (EPH)  o výměně svého majetku. ČEZ by rád do své struktury zařadil společnost Energotrans, EPH vidí jako protihodnotu elektrárnu Chvaletice.
Týdeník informuje, že jednání jsou ve značně pokročilé fázi, takže k dohodě by mělo dojít v nejbližších týdnech. Přesto to ČEZ ani EPH nekomentovaly. EPH ale podle listu již dříve uvedl, že má o elektrárnu Chvaletice zájem.
Spíše než o vlastní elektrárnu, jde prý EPH hlavně o pozemky, na kterých elektrárna Chvaletice stojí, protože jde o jednu z nejméně efektivních hnědouhelných elektráren v Česku. Výrobní náklady chvaletické elektrárny jsou prý několikanásobně vyšší než u zdrojů, které se nacházejí v těsném sousedství dolů.
EPH potřebuje pozemek pro novou elektrárnu
EPH totiž hodlá stavět v tuzemsku významnější energetický zdroj. „Něco takového můžete postavit na zelené louce jen zcela výjimečně. Těžko lze předpokládat, že vám místní samospráva udělí v takovém případě stavební povolení. Zcela jiné je to ale v místě, kde již elektrárna stojí několik desetiletí, jako tomu je třeba ve Chvaleticích,? řekl Euru dobře informovaný zdroj.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.